Jak obudować grobowiec?
W naszej kulturze groby zmarłych otaczane są dużym szacunkiem. Niestety nie zawsze możliwe jest natychmiast po pogrzebie zadbanie o kamienny pomnik. Często mają na to wpływ względy finansowe, kwestia długiego czasu wykonania pomnika lub po prostu zmarły nie życzył sobie kamiennego wykończenia grobu. Warto wiedzieć, że kamienne pomniki, które niejednokrotnie przekraczają możliwości finansowe rodziny zmarłych, nie są jedyną możliwością, a estetyczny grób można wykonać za mniejszą sumę. Przeczytaj, kiedy warto się na takie rozwiązanie zdecydować.
Na jakie obudowanie grobu warto się zdecydować?
Rodzina, która niedawno pochowała zmarłego, często zastanawia się, jaka powinna być obudowa grobu. Szczecin, to miasto gdzie jest wiele cmentarzy, przy których działa renomowane przedsiębiorstwo Blask, zajmujące się opieką nad grobami, sprzątaniem nagrobków oraz wykonawstwem obudowań grobów.
Zazwyczaj stosowane są dwa rodzaje obudów grobów- solidne tworzywa sztuczne oraz zabezpieczone przed czynnikami atmosferycznymi drewno. Oczywiście, wybór zależy głównie od preferencji osób zamawiających. W firmie Blask możliwe jest dobranie również metalowych lub drewnianych listew. Całość zakupu to kwota od 360 do 380 złotych w wersji drewnianej z wypełnieniem czarnoziemem. Cena jest uzależniona od tego, czy zdecydujemy się na listwy metalowe, czy drewniane.
O czym warto pamiętać przy obudowaniu grobu?
Zanim zdecydujemy się na obudowanie grobu, warto pamiętać o kilku kwestiach. Obudowy drewniane są wrażliwe na zmiany atmosferyczne, dlatego niezbędne jest zarówno impregnowanie, jak i malowanie. Z kolei obudowy z plastiku są, co prawda, mniej przyjazne dla środowiska, jednak ich trwałość jest zdecydowanie większa. W przypadku zabrudzenia wystarczy jedynie przetarcie ściereczką.