• telefon+48 91 482 38 58
 • mail biuro@blask.szczecin.pl
 • facebook
 • Blog

  Jakie znaczenie ma pora roku na sprzątanie grobów?

  Sprzątanie grobów powinno być wykonywane regularnie tak, aby prezentowały się one w sposób estetyczny i to niezależnie od pory roku. Ta ostatnia ma jednak duży wpływ właśnie na sprzątanie. Jaki dokładnie oraz co zrobić, aby miejsca spoczynku naszych najbliższych były naprawdę zadbane? Serdecznie zachęcamy do lektury i dowiedzenia się więcej na ten temat.

  Czytaj dalej

  Jakimi środkami myć groby z marmuru?

  Wizyta na cmentarzu to nie tylko okazja do modlitwy nad grobem zmarłych członków rodziny, czy przyjaciół. To również moment, w którym możemy zadbać o stan nagrobka. Wytrzeć go z kurzu, piasku, umyć z wykorzystaniem profesjonalnych środków czyszczących, by  końcu umieścić świeże kwiaty w wazonie i zapalić świeczki. Pojawia się, jednak pytanie, czym konserwować nagrobek wykonany z marmuru, aby go nie uszkodzić?

  Czytaj dalej

  Komu zlecić murowanie grobu?

  Grób murowany przygotowywany jest na specjalne zamówienie rodziny zmarłego. Warto w niego zainwestować, ponieważ daje gwarancję trwałości. Jest niezniszczalny i niewrażliwy na obsuwanie się ziemi oraz inne zjawiska geologiczne.

  Czytaj dalej

  Kiedy trzeba dokonać pogłębiania grobu?

  Grób jest ważnym miejscem dla rodziny zmarłego. Zazwyczaj wykupuje ona miejsce na większy nagrobek, który ma być miejscem spoczynku dla kilku osób. Zdarza się jednak, że grobowiec jest pojedynczy, więc chcąc pochować kolejną osobę, trzeba pogłębić grób.

  Czytaj dalej

  Co wchodzi w zakres jednorazowego sprzątnięcia grobu?

  Czy kiedykolwiek przytrafiła Ci się sytuacja, że nie byłeś w stanie udać na cmentarz i sprzątnąć grobów swoich bliskich? Duża odległość, brak czasu, choroby – nie zawsze możemy pozwolić sobie na osobiste odwiedziny bliskich zmarłych. Rozwiązaniem tego problemu jest skorzystanie z usług sprawdzonych firm zajmującym się profesjonalnym sprzątaniem grobów. Sprawdźmy, co wchodzi zakres standardowej oferty firm branży cmentarnej.

  Czytaj dalej

  Ile kosztuje sprzątanie grobów?

  Zadbane, czyste i przystrojone groby naszych bliskich to symboliczne oddanie im szacunku. Najczęściej spotykamy się na cmentarzach z rodziną z okazji Dnia Zmarłych, rozmawiamy, wspominamy bliskie osoby, które odeszły. Kwiaty i znicze, które tam zostawiamy, dają nam poczucie spokoju i ulgi od bólu po utracie ukochanej osoby. Są jednak sytuacje, kiedy nie możemy przyjechać na cmentarz, a wizja brudnego, pokrytego liśćmi i śniegiem grobu bliskiej osoby napawa nas smutkiem i poczuciem winy. Pozostawienie na wiele miesięcy grobów bez żadnej opieki może spowodować, że ulegną zniszczeniom, które trudno będzie potem naprawić.

  Czytaj dalej

  Do góry